Pe surse: În curând Județul Suceava va avea un nou Prefect. - Comuna Scheia - Informații utile

Informări

Pe surse: În curând Județul Suceava va avea un nou Prefect.

Nici nu s-a uscat bine semnătura de re-investire a Prefectului Moldovan că actuala conjunctură politică pregatește o nouă decizie în acest sens.

Se pare că negocierea actualei alianțe prevede foarte clar că în județul în care PNL-ul are Președintele Consiliului Județean obligatoriu Prefectul trebuie să fie dat de PSD. Această convenție evident se aplică și invers numai că la nivel național PNL-ul este avantajată numeric ceea ce face și mai credibilă ipoteza noastră.

Conform celor reproduse „pe surse”, Județul Suceava se pregătește pentru o nouă schimbare la nivel de Prefect cu un reprezentant al Partidului Social Democrat.

wwww.comunascheia.ro