Simptomul specific ce aparea doar noaptea la infecția cu OMICRON. - Comuna Scheia - Informații utile

Simptomul specific ce aparea doar noaptea la infecția cu OMICRON.

Persoanele infectate cu Omicron se confruntă cu un simptom care apare doar noaptea, au descoperit medicii din Africa de Sud, locul unde ar fi apărut noua variantă a SARS-CoV-2.

Potrivit acestora, mulți pacienți suferă de transpirații nocturne , care se produc atunci când transpiri atât de mult încât pijamalele sau lenjeria de pat sunt leoarcă, deși camera a fost răcoroasă.

„Simptomele variantei din Africa de Sud, descrise de medicii care îngrijesc pacienții infectați cu Omicron, sunt acestea cinci: iritație a gâtului (diferită de cunoscuta durere de gât), dureri musculare moderate, oboseală extremă, tuse seacă și transpirații nocturne. Acele transpirații nocturne la care s-ar putea să trebuiască să te ridici și să-ți schimbi hainele”, a spus medicul britanic dr. Amir Khan, citat de The Sun.

sursă: protv.ro

www.comunascheia.ro

Continue Reading
Publicitate